Jak pielęgnować włosy wysokoporowate?

Ozdoba, element image’u, sposób na pokazanie swojej indywidualności – włosy są niezwykle ważnym elementem naszego wyglądu, a ich kondycja oraz sposób uczesania wiele mówią o stanie zdrowia i nastroju. Jeśli Twoje włosy są wysokoporowate, koniecznie dowiedz się jak je prawidłowo pielęgnować.

Włosy wysokoporowate – jak wyglądają?

Pasma, określane jako wysokoporowate, w przeciwieństwie do włosów średnio i niskoporowatych posiadają znaczny poziom odchylenia łusek od łodygi włosów. Oznacza to, że są to włosy osłabione, puszące się, zniszczone i często przesuszone. Włosy porowate najczęściej są pasmami kręconymi lub falowanymi, cienkimi i przylegającymi do skóry głowy. Przez ten fakt nie posiadają naturalnej odporności na uszkodzenia, powstające w wyniku stylizacji z użyciem wysokich temperatur oraz wpływu promieni słonecznych. 

Jak upewnić się, czy Twoje włosy są wysokoporowate?

Jeśli nie masz pewności, czy Twoje włosy są wysokoporowate, najlepiej odwiedzić profesjonalnego fryzjera, który oceni typ oraz kondycję włosów i pomoże dobrać profesjonalne produkty oczyszczające i pielęgnacyjne. Chcesz upewnić się w warunkach domowych, że Twoje włosy są wysokoporowate? Wystarczy, że wykonasz test ze szklanką. Ostrożnie wyrwij jeden z włosów i umieść go na około pięć minut w szklance, wypełnionej wodą. Jeżeli włos wypłynie na jej powierzchnię, Twoje kosmyki są niskoporowate. Jeśli zatrzyma się w połowie głębokości, masz włosy średnioporowate. Jeśli Twój włos opadnie na dno szklanki, możesz mówić o włosach wysokoporowatych, które znacznie wchłaniają wodę. Dzięki wiedzy na temat stopnia porowatości włosów, ich podatności na pielęgnację oraz uszkodzenia możesz dopasować odpowiedni sposób pielęgnacji. 

Jak na co dzień pielęgnować włosy wysokoporowate?

W jaki sposób pielęgnować włosy wysokoporowate by zapewnić im dogłębne nawilżenie, odbudowę uszkodzonej struktury oraz ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz termicznymi? Musisz dopasować delikatny kosmetyk myjący, który skutecznie oczyści skórę głowy z zanieczyszczeń oraz nagromadzonego łoju i jednocześnie nie spowoduje uszkodzeń struktury włosów. Do pielęgnacji pasm stosuj codziennie odżywkę nawilżającą oraz regenerującą. Możesz używać ich zamiennie. Korzystaj z rytuału OMO. Zapewnij swoim włosom maksimum ochrony termicznej oraz staraj się nie obciążać ich preparatami stylizującymi. Zadbaj o ich kondycję niezależnie od sytuacji. Zauważ, że włosy posiadają odmienne potrzeby pielęgnacyjne zimą i latem. 

Co pomaga utrzymać piękny wygląd włosów wysokoporowatych?

Poza codzienną rutyną pielęgnacyjną Twoim włosom potrzebne są dodatkowe zabiegi, dzięki którym pasma zachowają prawidłowy poziom nawilżenia. Nie pozwól, by łuski, odchodzące od łodygi włosa stawały się coraz wyraźniejsze. Rozdwajające się końcówki możesz regularnie regenerować za pomocą olejowania. Ten zabieg pozwala doskonale nawilżyć włosy i sprawia, że ich struktura staje się gładka. Dzięki wysokiej jakości produktom pielęgnacyjnym możesz zregenerować włosy puszące się i trudne do ułożenia oraz optycznie powiększyć ich objętość. Włosy wysokoporowate wymagają szczególnej troski o dopasowaną do ich potrzeb, codzienną pielęgnację jednak dla zachowania ich dobrej kondycji odżywiaj organizm i swoje włosy również od wewnątrz. Zapewnij cenne minerały, składniki odżywcze, wchłaniające się wraz z produktami żywnościowymi oraz stosuj ukierunkowaną suplementację. Nie zapominaj o codziennej aktywności fizycznej i wypoczynku. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij