Jak stosować ampułki do twarzy? Poczuj się jak w gabinecie urody każdego dnia!

Jak stosować ampułki do twarzy? Poczuj się jak w gabinecie urody każdego dnia!

Ampułki do twarzy nie są tak popularne do codziennego stosowania jak na przykład serum, a szkoda. Dlaczego warto od czasu do czasu zafundować sobie ampułkową kurację? Ponieważ zawarte w kapsułkach składniki aktywne pobudzają skórę do działania wcale nie gorzej niż zabiegi w gabinetach, a są od nich tańsze. Każdego dnia możesz czuć się we własnej łazience jak w SPA – to miły rytuał, w który warto zainwestować czas choćby kilka razy do roku.

Czym właściwie są ampułki do twarzy?

To kosmetyki do pielęgnacji skóry, które zawierają wyższą zawartość składników aktywnych niż krem, a nawet serum. Zawartość zwykle jest jedno-dwuskładnikowa, nie licząc substancji odpowiadających za formułę i jej trwałość. Dostępne są też produkty wieloskładnikowe, gdzie zawartość każdego składnika jest bardzo wysoka. Przykładem są ampułki z zawartością biopeptydów, witaminy C i kwasu hialuronowego, które można znaleźć w segmencie dermokosmetyków.

Płynna forma – łatwiejsze wchłanianie

Ampułki do twarzy mają płynną formę i w takiej konsystencji są sprawnie wchłaniane przez skórę. Dlatego dają szybki efekt poprawy napięcia czy nawilżenia twarzy. Płynne składniki czynne mogą dotrzeć głębiej niż te same zawarte w gęstszej formule, choć oczywiście wiele zależy od właściwości przenikania samego składnika. Nie bez kozery substancje są zamykane w szczelne kapsułki z ciemnego szkła – po otwarciu ich działanie jest najefektywniejsze, dlatego należy zaaplikować je na skórę jednorazowo i najlepiej od razu całe opakowanie (zwykle do 48 h, chyba że producent danego specyfiku zaleci inaczej).

Jak stosować ampułki do twarzy? Trzymaj się instrukcji

Jeśli masz ampułki do twarzy w formie gotowych kuracji, na przykład 10- czy 30-dniowych, stosuj je każdego dnia przez 10 czy 30 dni. Po określonym czasie powinny być już zauważalne pierwsze, widoczne rezultaty. Nieraz tyle dni stosowania wystarczy i kurację należy powtórzyć po miesiącu. W innych przypadkach można kontynuować kolejną serię, bo efektywność terapii widać dopiero po 3 miesiącach aplikacji. Wiele zależy od stosowanej substancji.

Na przykład kwas glikolowy należy stosować tylko przez kilka dni, by zauważyć rezultaty. Działa on złuszczająco, dlatego kontynuowanie terapii ampułkami mogłoby za mocno podrażnić skórę. Podobnie działa retinol. Natomiast kwas hialuronowy można używać długotrwale. Przeczytaj koniecznie ulotkę wybranego preparatu, by pomóc, a nie zaszkodzić skórze.

Zasady aplikowania ampułek na twarz

  • Zwykle stosuje się ampułki na twarz wieczorem, ale niektóre wymagają też porannej aplikacji – zapoznaj się ze wskazaniami na opakowaniu.
  • Ampułki ze szklaną fiolkę bezpieczniej jest otwierać przez chusteczkę.
  • Niektóre produkty są dostępne w formie strzykawki. Odmierzaj wskazaną przez producenta ilość preparatu – nie mniej i nie więcej.
  • Zawsze nakładaj zawartość na dokładnie oczyszczoną skórę. Wylej ją na czyste dłonie i delikatnie wpasuj w skórę opuszkami palców.
  • Choć to oczywiste, warto o tym wspomnieć – ampułki nadają się tylko do zewnętrznej aplikacji, nigdy ich nie spożywaj!
  • Przed nałożeniem kremu, poczekaj, aż zawartość kapsułki wchłonie się w skórę.
  • W przypadku niektórych składników (na przykład kwasy AHA, BHA, retinol) niezbędne jest stosowanie ochrony SPF.

Stosowanie ampułek możesz potraktować jako rytuał dostępny w domowym zaciszu zawsze, gdy skóra będzie tego potrzebowała – to Twój czas na zadbanie o urodę i chwilę przyjemności dla ducha oraz ciała.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij