Jaką szczoteczkę soniczną wybrać? Poradnik zakupowy

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać? Poradnik zakupowy

Szczoteczki soniczne stają się w ostatnich latach niebywale popularne. Trudno się temu dziwić, bo o wyjątkowej skuteczności działania tych urządzeń mówią zarówno użytkownicy, jak i lekarze dentyści. Chcąc kupić szczoteczkę soniczną można jednak doznać zawrotu głowy, bowiem wybór jest bardzo duży. Podpowiadamy jak wybrać szczoteczkę soniczną.

Szczoteczki soniczne – nowoczesność dla zdrowia jamy ustnej

Szczoteczki soniczne są szczególnym rodzajem szczoteczek elektrycznych. Wyglądają podobnie, a sposób ich działania wykorzystuje fale dźwiękowe, dzięki czemu uzyskujemy niespotykaną dotąd skuteczność w czyszczeniu zębów. Włosie szczoteczki wprawione w drgania, bezwzględnie usuwa płytkę nazębną. Efektywność jest nieporównywalnie większa w stosunku do szczoteczek manualnych.

Szczoteczki soniczne, takie jak Philips Sonicare (https://www.dentilove.pl/szczoteczki-do-zebow/szczoteczki-soniczne/philips-sonicare) to urządzenia, które są idealne dla początkujących użytkowników. Są proste w obsłudze i niezawodne. Dysponują kilkoma funkcjami, które ułatwiają przestawienie się na nieco inny sposób mycia zębów.

Najważniejsza różnica polega na tym, że nie trzeba zębów szorować, tak jak się to czyni szczoteczką zwyczajną. W przypadku szczoteczki sonicznej wystarczy przyłożyć włosie do zębów pod niewielkim kątem, włączyć i przesuwać tylko powoli po kolejnych zębach. Z pewnością docenisz fantastyczne ułatwienie, jakim jest timer. Praca szczoteczki sonicznej może być zaprogramowana na najbardziej optymalny czas dwóch minut, podzielonych na 30-sekundowe partie.

Szczoteczki soniczne – wyjątkowo skuteczne i jednocześnie delikatne

To co może być zaskoczeniem dla początkujących użytkowników szczoteczki sonicznej, to odzwyczajenie się od nawykowych ruchów okrężnych i posuwistych. Różnicę odczują natychmiast osoby o wrażliwych tkankach przyzębia, ponieważ szczoteczka soniczna oznacza pożegnanie się mechanicznym tarciem. Możesz zapomnieć o podrażnieniach i krwawiących dziąsłach.

Drgania generowane przez urządzenie nie wymagają nacisku, dlatego bardzo przydatna jest funkcja pressure sensor. Jeśli zbyt mocno dociśniesz końcówkę do zębów – szczoteczka ostrzeże Cię charakterystycznym dźwiękiem.

Efekt kawitacji, który towarzyszy działaniu szczoteczek sonicznych, polega na wytwarzaniu mikroskopijnych bąbelków – mieszaniny pasty do zębów, śliny i wody. Dzięki temu aktywna piana dociera do trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Fale dźwiękowe dodatkowo mają działanie antybakteryjne, dzięki czemu jeszcze skuteczniej chronią zęby przed próchnicą i zapewniają świeży oddech.

Profesjonalna higiena jamy ustnej ze szczoteczką soniczną

Osoby, które już wprowadziły szczoteczkę soniczną do swojej codzienności, podkreślają ogromną różnicę w komforcie. Zęby natychmiast stają się perfekcyjnie gładkie w kontakcie z językiem. Ten efekt jest porównywalny z profesjonalnymi zabiegami higienizacyjnymi w gabinecie dentystycznym.

Regularne używanie szczoteczki sonicznej pozwala także na wyraźne rozjaśnienie zębów. Siła wynikająca z wibracji połączonych z falami dźwiękowymi, rozbija wszelkie złogi i zapobiega gromadzeniu się kamienia, nawet przy mocnym stłoczeniu zębów. Wysoka efektywność w usuwaniu osadów nazębnych sprawia, że możesz pozbyć się przebarwień, które powodują najczęściej kawa, herbata i papierosy. Twój uśmiech nabierze nowego, olśniewającego blasku.

Szczoteczki soniczne dla całej rodziny

Innowacyjne urządzenia do higieny jamy ustnej świetnie sprawdzają się także dla dzieci! Czy wiesz, że szczoteczka soniczna może być używana już od pierwszych zębów mlecznych? Bardzo delikatne włókna są bezpieczne dla wrażliwej jamy ustnej niemowlęcia. Jednocześnie doskonale usuwają płytkę nazębną i masują dziąsła, przynosząc ulgę podczas ząbkowania.

PixieDent to marka, która oferuje m.in. szczoteczki soniczne dla użytkowników w każdym wieku, również dla najmłodszych. Ogromną zaletą urządzeń do higieny jamy ustnej dla dzieci, jest możliwość wymiany jedynie końcówki, gdy dziecko przekroczy pewien etap rozwoju.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij