Dobór rękawic bokserskich – sprawdź poradnik

Dobór rękawic bokserskich – sprawdź poradnik

Rękawice do boksu powinny być pierwszym akcesorium, które kupujesz, gdy zaczynasz przygodę ze sportami walki. To one zagwarantują Ci zarówno efektywny, jak i bezpieczny trening, poza tym uchronią Twojego sparingpartnera przed ewentualnymi urazami. Jak jednak dobrać rękawice bokserskie? Czym się kierować, aby były pomocne w podejmowanych treningach?

Najlepsze rękawice bokserskie – indywidualnie dopasowane

Dobierając rękawice do boksu, zwróć uwagę na ich rozmiar, który tak naprawdę jest wagą. Rozmiary rękawic określane są parametrem Oz, czyli liczbą uncji. Jedna uncja to 28,4 grama. Rękawice te znajdziesz w szerokiej palecie rozmiarów – od 6 Oz aż do nawet 20 Oz, przy czym najczęściej stosowane są te o wadze 8 Oz i 10 Oz bądź nieco większe.

Najmniejsze rękawice – 6 Oz, przeznaczone są dla dzieci. Te o rozmiarach 8 Oz dla młodzieży, kobiet, a także osób, które mają drobne dłonie. Większe rękawice sprawdzają się u pozostałych dorosłych. Różnice w rozmiarze najmniejszych i największych rękawic są widoczne gołym okiem, ale szukając wśród najpopularniejszych rozmiarów, pozostają niemalże niezauważalne .Tak naprawdę bowiem znaczenie ma tu waga, a na tę wpływa wypełnienie rękawicy, ewentualnie zastosowane dodatkowe wzmocnienia. Największe różnice obejmują wymiary wewnętrzne rękawicy, choć nie są to skrajnie odmienne wartości.

Materiały zastosowane wewnątrz oraz na zewnątrz rękawic

Rękawice bokserskie wewnątrz zazwyczaj wypełnione są pianką. Rzadziej spotyka się te o budowie warstwowej, gdzie każda warstwa bazuje na innym materiale. Z zewnątrz rękawice do boksu mogą być pokryte skórą naturalną lub syntetykami.

Rękawice ze skóry naturalnej oznaczają kosztowny wydatek, ale odwdzięczają się największą trwałością i wytrzymałością. Tańsze produkty z syntetyków mogą jednak oferować podobne właściwości i parametry wytrzymałościowe, szczególnie w przypadku bazy w postaci wzmocnionej skóry syntetycznej.

Gdzie kupić rękawice bokserskie?

Rękawice do boksu znajdziesz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Miejsce zakupu to głównie kwestia indywidualna. Jeśli jednak jesteś osobą początkującą, która do tej pory nie miała okazji przymierzać żadnych rękawic bokserskich, możesz skorzystać z możliwości ich dopasowania w sportowym sklepie stacjonarnym. Jeszcze lepiej, jeśli do dyspozycji jest doświadczona osoba, która doradzi w tym temacie.

Gdy boks jest Twoją pasją, codziennością, a treningi podejmujesz regularnie, znasz własne potrzeby. Wiesz, co może Ci się przydać i nad jakimi elementami chcesz popracować. W takim przypadku możesz postawić na sklep internetowy DBX Bushido, gdzie znajdziesz szeroką ofertę wysokiej jakości rękawic bokserskich. Postaw zatem na te, które spełniają wszystkie Twoje oczekiwania, nie tylko pod względem cenowym czy estetyki. 

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij