Czy jest możliwe keto na Thermomixie? Tak!

Czy jest możliwe keto na Thermomixie? Tak!

Dieta ketogeniczna cieszy się coraz większą popularnością, dzięki swoim wielu prozdrowotnym właściwościom. Jednak jak przygotować pełnowartościowe posiłki szybko i łatwo, oszczędzając przy tym wiele pieniędzy, które pochłonąłby specjalistyczny catering? Sprawdź, dlaczego warto wybrać Thermomix i dowiedz się, czy keto możliwe jest na Thermomixie. 

Thermomix – nowe możliwości w Twojej kuchni! 

Zastanawiasz się, dlaczego Thermomix cieszy się tak dużą popularnością? Podstawową zaletą tego urządzenia jest to, że zastępuje kilka innych urządzeń kuchennych. Pozwala ono na ważenie, gotowanie, blendowanie smoothies i zup kremów, mielenie mięsa, wyrabianie ciasta i wiele innych.  Ponadto warto wspomnieć, że urządzenia Thermomix jest niezwykle intuicyjne. Krok po kroku może przeprowadzić Ciebie przez cały proces przygotowania, nawet skomplikowanej, potrawy. 

Ponadto diety i Thermomix to doskonałe rozwiązanie, ponieważ posiada on wbudowany ogromny zbiór przepisów. Większość z nich wymaga wyłącznie wsypania odpowiednich składników, a całą resztą zajmuje się Thermomix. Nie musisz jednak trzymać się ściśle wytycznych, jakie podaje urządzenie, jeżeli lubisz eksperymentować z łatwością zmodyfikujesz przepis pod swoje własne potrzeby. Thermomix umożliwia przygotowanie wielu pysznych potraw, które nie odbiegają swoją jakością od tych serwowanych w dobrych restauracjach. Zastanawiasz się, czy możliwe jest połączenie, jakim jest dieta keto z Thermomixem? Przeczytaj dalszą część artykułu i poznaj odpowiedź na to pytanie. 

Dieta ketogeniczna – jakie są jej zalety? 

Zanim przejdziemy do opisu zalet, jakie ma dieta ketogeniczna, warto zastanowić się, jakie są jej podstawowe zasady. Jak można opisać w kilku słowach tę dietę? Więcej tłuszczów, a mniej węglowodanów. Co oznacza to jednak w praktyce? Zgodnie z koncepcją tego sposobu odżywiania, tłuszcze powinny stanowić 70-90% posiłków, natomiast pozostałą część – białka i cukry. Poprzez takie odżywanie możliwe jest osiągnięcie ketozy – stanu, w którym nasz organizm czerpie energię głównie ze spalania tkanki tłuszczowej, a stężenie glukozy we krwi spada na rzecz ciał ketonowych. 

Dieta keto na Thermomixie może być równie skuteczna jak tradycyjne keto, a jednocześnie pozwolić na oszczędzenie znacznej ilości czasu. Jadłospis keto powinien być oparty na produktach bogatych w zdrowe tłuszcze, a ubogich w węglowodany. Funkcje urządzenia pozwalają na stworzenie pysznych dań wpisujących się w zasady keto takich jak śniadania białkowo-tłuszczowe, pożywne obiady czy lekkie, sycące kolacje. 

W przypadku diety keto Thermomix posiada dodatkową, nieoczywistą zaletę – keto produkty powinny być jak najmniej przetworzone, a bogate funkcje urządzenia pozwalają na o wiele łatwiejszą rezygnację z wysokoprzetworzonych produktów dostępnych w supermarketach. Dobrym przykładem są wszelkiego rodzaju sosy, których przygotowanie własnoręcznie wymaga dużej uwagi i czasu. Dieta keto na Thermomixie może rozwiązać ten problem. Jeżeli chcesz poznać ciekawe przepisy skorzystaj z diety od Baranka.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij